fbpx

Avatseremoonia

Pimedatesse öödesse kinovalgust toov PÖFF naaseb taas 14. novembril, kell 19.00, mil toimub Alexela Kontserdimajas PÖFFi pidulik avatseremoonia punase vaiba ja avafilmiga. Piletid avatseremooniale leiad Piletilevist.

Avatseremoonia käigus antakse üle Pimedate Ööde filmifestivali poolt Bruno O’Ya nimeline preemia noorele silmapaistvale Eesti näitlejale.

Pidulikku õhtut juhib Kristjan Lüüs. Lavalise show on taas kokku pannud lavastaja ja koreograaf Ingmar Jõela, kelle eelmiste aastate festivali  avaetenduste mõju veel tänini publiku hinges hõõgumas. Tänavune lavastus kannab pealkirja “Uus reaalsus”. Lavastuse muusikaline kujundus Sander Mölder, visuaalid Alyona Movko ning lavakujundus Kaia Tungal. Tseremooniale järgneb festivali avafilm “Aadam” (Maroko, Prantsusmaa, 2019) .

Et pidulik ajahetk ning melu kaunilt jäädvustatud saaks, palume publikul Alexela Kontserdimajja tulla hiljemalt 18.45ks, sest enne tseremoonia algust toimub pildistamine. NB! Avatseremooniale ja avafilmile oodatakse kõiki pidulikus riietuses, (dress codeblack tie).

Lavastus “Uus reaalsus”

Noor näitleja võtab osa casting’ust, mis ei muuda ainult tema elu, vaid kogu tema maailma. Ta on alati unistanud kinolinale jõudmisest, kuid tal pole aimugi, mis ootab ees kinolina taga. Segunev ja lagunev reaalsus seab ta küsimuse ette, kumb siis on ikkagi suurem: kas elu või film?

Avafilm “Aadam”

Režissöör: Maryam Touzani (Maroko, Prantsusmaa, 2019) 

Abla elab koos oma 8-aastase tütre Wardaga ja peab oma kodu lähedal Casablancas tagasihoidlikku pagariäri. Ühel päeval toob koputus uksele tema juurde Samia, raseda noore naise, kes otsib tööd ja elukohta. Ehkki Abla ei taha alguses võõrast majja lasta, muudab ta meelt ja võtab naise enda juurde. Film käsitleb Araabia maailma tabuteemasid läbi kahe naise värvika portree, liigutades südant tänu Lubna Azabali (Abla) ja Nisrin Erradi (Samia) hiilgavatele näitlejatöödele paljutõotava debüütrežissööri Maryam Touzani käe all.JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

 

 

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival