fbpx

Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival

(HÕFF) on Eesti mudapealinna Haapsalu vallutav žanrifilmide maraton. Rahvusvaheliste filmikülaliste ja tervet Haapsalut haarava meluga on aprilli lõpus toimuv HÕFF kujunenud teravaid kinoelamusi otsivate filmifännide kevadhooaja tippsündmuseks.

Festivali eesmärgiks on tutvustada Eesti ja lähiriikide kinopublikule valikut värskeid õõva- ja fantaasiafilme, kultusklassikuid ning maailmakino varamut läbi võimalikult laiahaardelise filmivaliku. HÕFFi programmi koostamise põhimõtteks on vältida Hollywoodi peavoolu õudus- ja fantaasiafilme ning keskenduda sõltumatule ja art-house žanrifilmidele, mida Eesti kino- ja videolevist on suure tõenäosusega raske leida.

HÕFF on ainus žanrikino festival Baltikumis, mis kuulub Euroopa žanrikino festivalide paremikku ühendavasse organisatsiooni Méliès. Méliès koondab enda alla üle 20 žanrifilmide festivali paremiku üle Euroopa, kaasates koostööpartneritena ka teisi žanrikino populariseerivaid üritusi ja festivale Põhja-Ameerikast ning Aasiast, luues nii võrgustiku üle maailma žanrikino fännide vahel.

HÕFFil on aset leidnud arvukad esilinastused ning festivali väisanud mitmed tunnustatud filmikülalised ja kinolegendid nagu Brian Yuzna, Magnus Paulsson, Marek Piestrak, Todd Brown, Babak Anvari ja paljud teised. Filmifännidel- ja tegijatel on haruldane võimalus kohtuda nii kinosaalides kui mitmetel HÕFFi eriüritustel Haapsalu legendaarsetes lokaalides. Kes teab – ehk avastate ennast seetõttu suviselt Neuchateli festivalilt või hoopiski mõne uue Prantsuse horrorhiti võtteplatsilt!

Aastatega on HÕFFist kujunenud omanäoline ja rahvusvaheliselt tunnustatud filmifestival, mida kiidetakse tänu unikaalselt lahedale atmosfäärile ja tugevale programmile. Festivali meeskond on pea aasta läbi töös selleks, et festival oleks nii filmikülaliste, kui ka fännide jaoks vastupandamatu kevadekuulutaja. Soojad tervitused telgitagustest ja loodame teid kõiki festivalil näha!

HÕFFi loojateks 2005. aastal ning korraldajateks on Haapsalu linn, Haapsalu Kultuurikeskus ja Tallinna Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF).

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

 

 

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival