fbpx

Programm

PÖFF
Fookuses: särisev Araabia - Avafilm, Fookuses: särisev Araabia

Žanr

draama, sotsiaalsed teemad

Aadam

Adam
Adam
Režissöör: Maryam Touzani
Riik: Maroko, Prantsusmaa, Belgia
Aasta: 2019
Filmi kestus: 01:38
Filmi keel: Araabia
Produtsent: Nabil Ayouch
Stsenarist: Maryam Touzani
Operaator: Virginie Surdej
Monteerija: Julie Naas
Osatäitjad: Loubna Azabal, Nessrine Erradi, Daoua Belkhaouda
Tootja: Ali N’ Productions, Les Films du Nouveau Monde, Artémis Productions

Sünopsis

Casablancas aset leidev „Aadam“ heidab valgust väljakutsetele, millega seisab silmitsi vallaline rase naine konservatiivses Araabia riigis.

Abla elab koos oma 8-aastase tütre Wardaga ja peab kodus tagasihoidlikku pagariäri. Ühel päeval toob koputus uksele tema juurde Samia, lapseootel noore naise, kes otsib tööd ja elukohta. Ehkki Abla ei taha algul võõrast oma koju lasta, muudab ta peagi meelt. Jääb segaseks, kuidas Samia rasedaks jäi, kuid tema häbi oli piisavalt suur, et põgeneda kodukülast enne, kui tema pere tõe teada saaks. Suurlinna jõudnud, peab Samia plaani laps salaja ilmale tuua ja lapsendamisele anda. Pärast Abla sekkumist hakkab Samia järjest kasvav kõhuke peegeldama ka mõlema naise arengut.

Cannes’i Un certain regard programmis esilinastunud ja hiljem peaaegu kõigil olulisematel filmifestivalidel (sh Toronto, Zürich, Chicago, Melbourne jne) linastunud draama käsitleb Araabia maailma tabuteemasid läbi kahe naise värvika portree ja mõjub südantliigutavalt kindlasti tänu Lubna Azabali („Tel Aviv tules“, PÖFF 2018) ja Nisrin Erradi („Catch the Wind“) suurepärastele näitlejatöödele andeka debüütrežissööri Maryam Touzani käe all.

Intishal Al Timimi

Režissöör

Maryam Touzani Filmirežissöör, stsenarist ja näitlejanna Maryam Touzani veetis lapsepõlve Tangieris, kust läks haridust omandama Londonisse. Tema esimene lühifilm „When They Slept“ (2012) valiti mitme rahvusvahelise filmifestivali programmi ja kokku pälvis see 17 auhinda. 2015 valmis teine lühfilm „Aya Goes to the Beach“, mis võitis Kairo festivalil publiku preemia. Koos filmilavastajast abikaasa Nabil Ayouchiga töötas ta mängufilmi „Much Loved“ (2015) stsenaariumiga ning osales näitlejana Ayouchi kõige viimasemas filmis „Razzia“ (2017). „Adam“ on Maryami esimene täispikk mängufilm lavastajana. Intishal Al Timimi
Režissööri filmograafia: Adam (2019)
 • Maryam Touzani

  N, november 14, 2019


  19:00


  Alexela Kontserdimaja, Tallinn

  Seansi kood: 170217
  Subtiitrid: Inglise, Eesti
  Seansi kestus: 01:38
  Filmi keel: Araabia

  P, november 24, 2019


  16:30


  Kino Artis, Saal 1, Tallinn

  Seansi kood: 101502
  Subtiitrid: Inglise, Eesti
  Seansi kestus: 01:38
  Filmi keel: Araabia

  JÄLGI MEID

  KONTAKT

  ESITLEJAD

  AMETLIKUD PARTNERID

  TÄNAME

   

   

  © 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival