Araabia fookus: animatsioon
Sünopsis
Kino Araabia riikides on alati olnud meeldejääv meedium, mis loob parema arusaamise oma biosfäärist. Araabia filmitegijad ei otsusta kunagi oma ühiskondlik-poliitilisi vaateid raevukalt väljendada, kuid igaüks väljendab mingil moel oma vastuseisu praeguse olukorra suhtes. Järgnevas animafilmide valikus näidatakse seda rahutust, millega erinevad araabia kultuurid silmitsi seisavad läbi selle alternatiivse ruumi, inimeste ja situatsioonide, kasutades animatsiooni vormina, mis antud juhul loob tõetruu esituse, mida ei suuda saavutada ükski mängufilmi või dokumentaalžanr.
See on kino mäss, mis kajastab selle tegelaste ja tegijate tsüklilist ülestõusu ja pettumust.
Nicolas Khabbaz
Waves '98
Pettunud oma elus Beiruti äärelinnas, peibutab uudishimu Omari linna sügavustesse. Uppununa maailma, mis on nii lähedal, kuid samas nii eraldatud tema reaalsusest, kaotab ta lõpuks taju ning leiab end võitlemas, et alal hoida oma kiindumust ning kodutunnet.
Poiss ja meri
See lugu ei saanud algust ülemaailmselt teleekraanidele näidatud fotost, Süüria lapsest Elanist, kelle lained Türgi kaldale tõid,ja see kohe kindlasti ei lõppenud sellega.
Kunagi ammusel ajal elas poiss, kes leidis rõõmu mere maalimisest.
Ühel päeval, kui mere põhja ta sukeldus, lootuses põgeneda sõja ja viletsuse eest.
Kahjuks leidis ta end olevat lõksus ekraanide parves, mis moonutasid tema mainet ning varastasid ta loo.
Ei, lugu ei saanud lõppu, kaadrid ringlevad siiani ja maailm vaatab ikka veel pealt...
Minu teine silm
Kaks noort poissi põgenevad ema kaitse alt ning kõnnivad sõjaohu õblukesel piiril, et mängida muusikat unistuste pillidel.
L'MRAYET
Bou Mrayet sündis maailma, kus inimesed kannavad sünnist saati prille. Jõudnuna täiskasvanuikka, asus ta tööle ettevõttesse, mis vastutab tuleviku kirja panemise eest. Ühel päeval Bou Mrayet tärkab ning võtab esimest korda elus prillid eest.
Jaanalinnupoliitika
Jaanalinnud elavad oma tavapärast elu päid aina liiva alla mattes ning uskudes, et tegemist on vaistliku käitumisega. Kuid ühel päeval tõestab Dr. Kaysi uurimistöö vastupidist.
Diasporaa
Töökoht on elus harukordne võimalus. Aga kui ooteaeg on liiga pikk? Mis juhtub, kui võimalus tuleb ootamatult?
Suleima
Päriselul põhinev animeeritud dokumentaalfilm Damascuse maakohast pärit naisest. Suleimas tärkavad lapsepõlvemälestused, kui tema ebaõiglusest keelduvad mõtted tärkavad. See on portree Suleimast - tema intellektuaalsetest ning sotsiaalsetest muutustest. Visuaalne keskkond antakse edasi graafiliselt, olles täis teravaid kontraste ning väljamõeldisi segamini reaalsusega.