fbpx

Programm

Shorts
Shorts Panoraam

Žanr

lühifilmid, sotsiaalsed teemad, ühiskondlikud teemad

Araabia fookus: lühifilm

Arab Focus: Live-Action
Araabia fookus: lühifilm

Sünopsis

Selle aasta PÖFFi fookusprogrammist inspireerituna soovib tänavune valik anda pildi araabia maade viimaste aaste väljapaistvamate talentide ja lühifilmide hetkeseisust, mitte keskenduda üksnes retrospektiivile.

Lääneeurooplase jaoks seostuvad araabia maadega teatud klišeed, mida on raske murda, ning seda programmi kokku pannes said mitmed klišeed kahtluse alla seatud. Ehkki siinsed filmid keskenduvad sellistele tõsistele teemadele, nagu okupatsioon, rahvuslik identiteet ja soolise võrdõiguslikkuse poliitika, leidub filmides ka inimlikku soojust ja peent satiiri.

Kino annab suurepärase võimaluse näha teistsuguseid kohti ja inimesi, kuigi sõna „teistsugune” võib olla problemaatiline, kuna viitab justkui mingisugusele ületamatule kuristikule. Lisaks andekate filmitegijate loomingu tutvustamisele aitavad need filmid nimetatud kuristikku ületada, kuna kultuuriliste ja poliitilistele eripärade kõrval on neis palju sellist, mis meid inimestena ühendab.

Amfiteater

Režissöör: Mahdi Ali Ali
Katar
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:16
Araabia

Ootamatu tüli tagajärjel põgeneb Katari tüdruk oma võimuka isa juurest, kui perekond parajasti kodust eemal aega veedab.

Teel lõunasse

Režissöör: Mohammed Alhamoud
Saudi Arabia
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:14
Araabia

Vastabiellunud paar külastab esimest korda peigmehe kodulinna, Saudi Araabia lõunaosas asuvat pisikest küla, kus nad tähistavad oma abielu. Pabinas ja meeleheitlikult langude heakskiitu otsides võtab pruut Ayah vastu julge otsuse, samas kui tema abikaasa Nader üritab tegeleda tagajärgedega. Värske suhe pannakse esimest korda proovile.

Maradona jalad

Režissöör: Firas Khoury
Saksamaa
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:20
Araabia

1990. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste ajal otsivad kaks noort Palestiina poissi „Maradona jalgu” – viimast puuduvat kleepsu, et nende maailmameistrivõistluste album oleks täielik ja nad saaksid võita tasuta Atari.

Kontakt

Režissöör: Samir Syriani
Liibanon
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:21
Araabia

Üksinda riigipiiril elav snaiper tulistab põgenikke, kes üritavad piiri ületada, ning võtab nende isiklikud esemed endale, et elus püsida. Ühel päeval leiab ta ohvri sõjapäeviku salvestise ja hakkab seda kuulama.

Maryam

Režissöör: Mohammed Alhammadi
Araabia Ühendemiraadid
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:22
Araabia

Araabia Ühendemiraatidest pärit noor naine unistab näitlejakarjäärist, kuid tema unistused ristuvad konservatiivse perekonna jõupingutustega teda mehele panna.

K, november 27, 2019


20:00


Kino Artis, Saal 2, Tallinn

Seansi kood: 131601
Seansi kestus: 01:48

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

 

 

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival