fbpx

Programm

Shorts
Shorts Panoraam

Žanr

poliitiline satiir, sotsiaalsed teemad, ühiskondlikud teemad

Brexit: Keeping Calm and Carrying On

Brexit: Keeping Calm and Carrying On
Brexit: Keeping Calm and Carrying On

Sünopsis

Kulub aega, enne kui kino jõuab oluliste päevakajaliste probleemide lahkamiseni. Briti filmitegijad alles asuvad tõsisemalt käsitlema Brexitit ja seda, mis seisu see Suurbritannia jätab. Lühifilmid tabavad märki kiiremini ning praeguseks on juba mitmeid filme, mis seda teemat käsitlevad.

Programmi kokku pannes üllatas see, et tõsiste draamade kõrval on mitmeid filme, mis toetuvad absurdile ja mustale huumorile. Nii mõneski mõttes on see väga britilik tegutsemisviis: milleski kaheldes naera sellele näkku. Brexiti põhjuseid ja tagajärgi vürtsitatakse küllusliku võllahuumori ja õilmitseva absurdiga.

Need, kes mind ei tunne, ei pruugi teada, et olen inglane, ega varja, et minu arvates on Brexit lauslollus, mis alandab kõiki, kes sellega seotud on. Isegi, kui sooviksin panna kokku harmoonilist ja õiglast programmi, oleks see peaaegu võimatu, sest kõik saadaolevad filmid ei kajasta mitte niivõrd kaasaja poliitilisi mahhinatsioone, kuivõrd heidavad nalja kahekskistud riigi ja selle absurdsuse üle.

See ongi talv

Režissöör: Peter King
Suurbritannia
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:20
Inglise

Aasta 2023 – Põhja-Inglismaal on separatistlik liikumine vallandanud sõja. Suurbritannia valitsus on ehitanud riiki kaheks jagava seina, et kaitsta lõunas elavaid inimesi. Piiril põgenikelaagris lõksus olev teismeline tüdruk peab valima, kas tema jaoks on olulisem temas süvenev poliitiline ideoloogia või lojaalsus isale.

Pöidlad pihku

Režissöör: Stacey Williams
Suurbritannia
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:13
Inglise

London, 4 aastat pärast Brexitit. Alison ei kavatsegi lasta sotsiaalsel krahhil oma õhtut rikkuda. Magnus genereerib jalgratta dünamoga elektrit selle jaoks, mis nende kodust veel alles on. Alison on pahane, et mees seda varem ei teinud. On niigi halb elada hirmus, kuid olla sunnitud elama idioodist abikaasaga on kirss sel sitasel tordil.

Eikellegimaa kodanik

Režissöör: Will Webb
Suurbritannia
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:07
Inglise, Prantsuse, Heebrea

Kui Inglismaa peab hakkama hääletama teadagi mille osas, taotleb Mireille prantsuse kodakondsust. Ainus probleem on see, et ta on koduseinte vahel lõksus ja ootab saatkonna kõnet. Millega peaks eikellegimaa kodanik tegelema?

Nuhtlus

Režissöör: Frederick Syborn
Suurbritannia
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:15
Inglise

Kui vääritimõistetud referendumi tulemusena on 50,9% vastanutest selle poolt, et tuua tagasi surmanuhtlus poomise läbi, kohtub grupp noori kogenematuid riigiametnikke esimest korda oma uuel töökohal surmanuhtlusministeeriumis. Jääb nende otsustada, kas nad annavad briti rahvale tagasi kontrolli... tuues tagasi surmanuhtluse.

Conte Anglais

Režissöör: Daniel Marc Janes
Suurbritannia
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:15
Inglise, Prantsuse

Lüüriline draama armastusest, Brexitist ning Inglismaa ja Prantsusmaa erinevustest. Film on südamlik austusavaldus prantsuse filmikunsti uue laine režissöörile Éric Rohmerile ja Ida-Inglismaal asuva Essexi rannikule.

Kõik hinnas

Režissöör: Teemu Nikki
Soome
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:15
Soome

Kalervo on kogu elu tundnud jõuetust, suutmata vastupanu osutada seni, kuni Annukka - naine, kes teda armastab - annab Kalervole elumuutva kingituse. Nagu paljud režissöör Nikki tööd, saab ka seda filmi mitmeti tõlgendada, kuid selle filmi keskmes on jõud, armastus ja muutus. Kui saaksite parandada tehtud vead, siis kas see on koht, kus lõpetada?

R, november 22, 2019


19:15


Kino Artis, Saal 1, Tallinn

Seansi kood: 081502
Seansi kestus: 01:42

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

 

 

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival