fbpx

Programm

Shorts
Shorts Panoraam

Žanr

Euroopa Filmiakadeemia nominendid 1

EFA Shorts Tour 1
Euroopa Filmiakadeemia nominendid 1

Sünopsis

Euroopa Filmiakadeemia (EFA, European Film Academy) filmivalik „Shorts on Tour” näitab filme, mida on viimase aasta jooksul nomineeritud erinevatel Euroopa tunnustatud filmifestivalidel. Ühtlasi on igal filmil võimalus kandideerida 2020. aasta Euroopa filmiauhinnale.

Kasutades eri stiile ja vaatenurki, uurib käesolev programm mitmeid kaasaja peamisi murekohti, nagu sisseränne, kuritegevus, identiteet ja terrorism. Ehhki maailma hetkeseis võib kohati paista trööstitu, on filmides ka riukalikku huumorit ja satiiri, mis annavad lootust paranemisele.

Taaslavastus

Režissöör: Jiří Havlíček, Ondřej Novák
Tšehhi
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:15
Tšehhi

17-aastasele Oldale esitatakse süüdistus ja ta ootab noortevanglas oma kohtumenetlust. Samm-sammult põimub üksluine vanglaelu mälestustega kuriteo taaslavastusest. Tarvis läks vaid suvepuhkuse aegset igavust, et üks suveöö muutuks julmaks naljaks.

Liikumisvabadus

Režissöör: Maroan el Sani, Nina Fischer
Saksamaa
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:29
Inglise, Itaalia

Meenutades 1960. aastate Olümpia maratoni Roomas, kus etiooplane Abebe Bikila võitis esimese aafriklasena paljajalu joostes kuldmedali ning temast sai spordilegend ja kolonialismi ikkest vabaneva Aafrika sümbol, on filmitegijad asetanud selle teise konteksti – uus võidujooks keset Rooma vastuolulist ratsionalistlikku arhitektuuri, mis hõlmab põgenikke ja immigrante, kes nõuavad liikumisvabadust.

Edna - üks paljudest

Režissöör: Vuk Mitevski
Põhja-Makedoonia, Belgia
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:11
Inglise

Põgenikekriisist inspireeritud animatsioon, milles Makedoonia mängib kahjuks mängida transiitriigi rolli. Olemuselt on film armastuslugu, mis toimub väga ebaharilikes oludes ning mida jutustatakse abstraktsel ja poeetiliselt viisil.

Oslo

Režissöör: Shady Srour
Iisrael, Saksamaa
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:16
Araabia, Heebrea

Palestiina töölisele Ziadile ei anta ühel päeval luba Iisraeli tööle minna. Kuna ta ei taha tühjade kätega pärast seda koju minna , kui lubas tütrele õhtusöögiks liha viia, peab ta loominguliselt mõtlema. Teekond koju on pikk ja see, mida ta mägedes kohtab, paneb proovile ta väärikuse.

Üleküllus päästab meid

Režissöör: Morgane Dziurla-Petit
Rootsi
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:14
Prantsuse

Pisikeses Põhja-Prantsusmaa külas antakse kuriteohoiatus kahe sündmuse tagajärjel: on alanud jahihooaeg ning purjus Poola tööliste vahel on tekkinud tüli.

E, november 25, 2019


21:45


Kino Artis, Saal 2, Tallinn

Seansi kood: 111603
Seansi kestus: 01:25

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

 

 

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival