fbpx

Programm

Shorts
Shorts Panoraam

Žanr

Euroopa Filmiakadeemia nominendid 2

EFA Shorts Tour 2
Euroopa Filmiakadeemia nominendid 2

Sünopsis

Lisa Euroopa Filmiakadeemia (EFA, European Film Academy) valikule „Shorts on Tour”, mis annab publikule võimaluse näha teosed, millel on potentsiaali kandideerida 2020. aasta Euroopa filmiauhinnale. Valiku tegemisel rääkisid kaasa erinevate filmifestivalide žüriiliikmed üle terve Euroopa.

Programm käsitleb raskusi, millega meil kõigil vanemas eas tuleb kokku puutuda. Vaatluse alla võetakse vohav seksuaalsus, keerulised perekonnasuhted, keskeakriis ja kibemagus elu – need filmid paljastavad süngelt humoorikas võtmes igapäevaelu oma eheduses.

Tõstja

Režissöör: Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk
Ukraina, Poola
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:30
Ukraina

Professionaalne tõstja Petja valmistub tähtsaks võistluseks. Kuid enne võistlust saab ta traagilise uudise, mis sunnib teda vastu võtma rasket otsust. Sisemine konflikt teeb temast midagi enamat, kui ainult mehaanilise lihasmäe.

Telk

Režissöör: Rebecca Figenschau
Norra
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:17
Norra

Probleemne neljaliikmeline perekond läheb koos matkama ning kehv suhtlusoskus muudab koostöö telgi ülespanekul keeruliseks.

Väärt mees

Režissöör: Kristian Håskjold
Taani
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:16
Taani

Õhtu õhtu järel töötab Erik üksinda oma pagarikojas. Tema ainus kaaslane on hilisöine raadiosaade, millest ta üritab pidevalt osa võtta, et temast saaks „nädala jokker”. Tasapisi kaugeneb ta aina enam perekonnast ning kõik tema pingutused suhet uuesti üles soojendada tunduvad olevat tulutud.

Kõva

Režissöör: Joanna Rytel
Rootsi
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:19
Inglise, Rootsi

Ta filmib salaja kõike. Sürreaalses korteris on koos vanem naisterahvas, külaline, laps ja lubadus, et võetakse koer, kui laps kaasa mängib.

Arbuusimahl

Režissöör: Irene Moray
Hispaania
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:20
Catalan; Valencian

Kataloonias puhkusel olles jagavad Pol ja Bàrbara sõpradega maja. See paarike teeb, mida paarikesed keset suvekuumust teevad, üks keha teise kõrval. Kuid midagi on valesti ja see torkab kohe silma.

K, november 27, 2019


22:00


Apollo Kino Solaris, Saal 5, Tallinn

Seansi kood: 131303
Seansi kestus: 01:42

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

 

 

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival