fbpx

Programm

PÖFF
Debüütfilmide võistlusprogramm

Žanr

draama, eksperimentaal
Rahvusvaheline esilinastus

Looritatud

Obscure
Obscure
Režissöör: Kunlin Wang
Riik: USA, Hiina
Aasta: 2019
Filmi kestus: 01:31
Produtsent: Shengxiong Ni, Xia Huang
Stsenarist: Kunlin Wang, Stella Zhou
Operaator: Haley Saunders
Monteerija: June Yuting Jin
Muusika: Enguang Zhao
Osatäitjad: Kylr Coffman, Lori Dorfman, Chris Cleveland

Sünopsis

Kunlin Wang on õppinud kommunikatsiooniteadusi, uurides soolist käitumist. Filmitootmise MFA kaitses ta aga Chapmani ülikoolis, mille filmikool on üks parimatest USAs. Pärast lühifilme ja filmikunstnikuna töötamist erinevates projektides jõuab vaatajani tema esimese täispikk mängufilm.

Üksik talu, kus eraklikul viisil elavad isa ja tema kaks teismelist last. Igaühel selles peres on kindlad kohustused. Karmi isa käe all on õe ja venna ainukeseks päikesekiireks puhas lapselik rõõm koosolemisest kui isa ei ole kodus. Seda kuni hetkeni kui vend äkki avastab, et õel on veel üks kohustus, mida ta ei teadnud – rahuldada isa seksuaalseid vajadusi. Oleks naiivne arvata, et õde ega vend ei teaks enda sees olevat seksuaalsust. Kuid venna avastus oma isa ja õe saladusest muudab midagi oluliselt ja pöördumatult.

Pealispinnaliselt on see film häirivalt ebamugav nn. coming of age lugu, pisut nihestatud keskkonna ja tegelastega. Mingil moel on see film samas nagu Aadama ja Eeva lugu pattulangemisest. Aga veelgi sügavamal on kunstilise vormi abil esitatatud essee soolisest käitumisest. Kunlin, kes on ka filmi kunstnik, ei rõhuta juhulikult teismeliste tegelaste esmast mittebinaarsust. Autor jätab teadlikult vaatajale rohkem küsimusi kui valmis vastuseid.

Mihkel Möölman

Režissöör

Kunlin Wang on õppinud filmirežiid Chapmani ülikoolis ja kommunikatsiooniteadusi Nottinghami ülikoolis. Ta on töötanud tudengina Bela Tarri käe all 2017. aastal ja töötas seejärel koos Tarriga filmifestivalide töötubades aastatel 2017 ja 2018. Tema esimene täispikk film "Looritatud", mis on valminud USA ja Hiina koostöös, esilinastus tänavu suvel Taipeis ja pälvis parima debüüdi nominatsiooni Taipei filmifestivalil.
Režissööri filmograafia: Obscure (2019)
 • Kunlin Wang

  R, november 29, 2019


  18:00


  Kino Sõprus, Tallinn

  Seansi kood: 150901
  Subtiitrid: Inglise, Eesti
  Q&A külalised: Kunlin Wang, Zhongqi Huang
  Seansi kestus: 02:01

  L, november 30, 2019


  19:00


  Coca-Cola Plaza, Saal 6, Tallinn

  Seansi kood: 160303
  Subtiitrid: Inglise, Eesti
  Seansi kestus: 01:31

  P, detsember 1, 2019


  16:15


  Elektriteater, Tartu

  Seansi kood: 171803
  Subtiitrid: Inglise, Eesti
  Seansi kestus: 01:31

  JÄLGI MEID

  KONTAKT

  ESITLEJAD

  AMETLIKUD PARTNERID

  TÄNAME

   

   

  © 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival