fbpx

Programm

PÖFF
Põhivõistlusprogramm, Goethe Instituut esitleb uusi Saksa filme

Žanr

draama, spordifilm, ühiskondlikud teemad
Rahvusvaheline esilinastus

Mustlaskuninganna

Gipsy Queen
Gipsy Queen
Režissöör: Hüseyin Tabak
Riik: Saksamaa, Austria
Aasta: 2019
Filmi kestus: 01:52
Filmi keel: Saksa
Produtsent: Danny Krausz
Stsenarist: Hüseyin Tabak
Operaator: Lukas Gnaiger
Monteerija: Christoph Loidl
Muusika: Judit Varga
Osatäitjad: Alina Serban, Tobias Moretti, Irina Kurbanova
Tootja: DOR FILM-WEST Produktionsgesellschaft mbH

Sünopsis

30-aastasel Alil on lõvi süda; ta on uhke, ei kurda kunagi ja rabab Hamburgi kuulsas ööklubis Ritze kõvasti tööd teha, et oma kaht last üleval pidada.

Kuid sügaval Ali südames on haav: kui ta Rumeenias vallasemaks sai, ütles ta isa temast lahti, ehkki varem oli Ali Mustlaskuninganna, kõigi romade valitsejanna.

Kui Ali avastab Ritze keldrist poksiringi ja satub poksimatši vaatama, meenuvad talle ammused poksitreeningud isa seltsis. Elus pettunud mustlaskuninganna valab ühel õhtul kogu oma kibestumise poksikoti peale välja. Endine poksija ja Ritze omanik Tanne märkab tüdrukus annet. Nii hakkabki Ali uuesti poksima, lootuses pääseda nii paremale elujärjele.

Alina Serban saab uhkustada äärmiselt füüsilise näitlejadebüüdiga, kuid filmi teiseks peategelaseks võib pidada saksa poksi uhket hälli Hamburgi; filmi võtted toimuvad poksi subkultuuri kõige tuntumates paikades.

Lisaks Serbanile näeme filmis üht Saksa kuulsamat näitlejat Tobias Morettit, kes üllatab eluheitluses räsida saanud Tannena ning tõuseb tuhast, et Alit toetada. Režissöör Hüseyin Tabak („Su ilu pole midagi väärt“) naaseb kinolinale võimsa draamaga, mis jagab emotsioone kõrvuti valusate poksilöökidega.

Christoph Gröner

Režissöör

Hüseyin Tabak (snd 1981) õppis filmirežiid ja stsenaristikat Viini filmiakadeemias. Tema debüütlühifilm „Cheese“ osales enam kui 70 festivalil üle kogu maailma ja võitis 16 auhinda. Nii tema esimene täispikk film „A Horse on the Balcony2 (2012) kui ka teine film „Your Beauty is Worth Nothing“ (2012) olid mõlemad edukad rahvusvahelisel festivaliareenil. Neist viimane pälvis Austria Filmiakadeemialt neli preemiat. Tema dokumentaalfilm „The Legend of the Ugly King“ kurdi-türgi filmirežissöörist Yilmaz Güney’st osutus samuti filmifestivalidel suureks hitiks. „Mustlaskuninganna“ on Tabaki viies täispikk film.
Režissööri filmograafia: Kick Off (doc, 2010), Deine Schönheit ist nichts wert (Su ilu pole midagi väärt, PÖFF 2012), Das Pferd auf dem Balkon (2012), Die Legende vom hässlichen König (doc, The Legend of the Ugly Kin, 2017), Gipsy Queen (2019)
 • Hüseyin Tabak

  K, november 20, 2019


  18:00


  Coca-Cola Plaza, iSense Saal, Tallinn

  Seansi kood: 060101
  Subtiitrid: Inglise, Eesti
  Q&A külalised: Hüseyin Tabak, Alina Serban, Lukas Gnaiger
  Seansi kestus: 02:22
  Filmi keel: Saksa

  N, november 21, 2019


  18:00


  Athena Keskus, Tartu

  Seansi kood: 071901
  Subtiitrid: Inglise, Eesti
  Q&A külalised: Hüseyin Tabak, Alina Serban
  Seansi kestus: 02:12
  Filmi keel: Saksa

  R, november 29, 2019


  19:45


  Apollo Kino Solaris, Saal 4, Tallinn

  Seansi kood: 151204
  Subtiitrid: Inglise, Eesti
  Seansi kestus: 01:52
  Filmi keel: Saksa

  JÄLGI MEID

  KONTAKT

  ESITLEJAD

  AMETLIKUD PARTNERID

  TÄNAME

   

   

  © 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival