fbpx

Programm

Shorts
Shorts Panoraam

Žanr

Nukud ja väravad

Moving Puppets, Invisible Gates
Nukud ja väravad

Sünopsis

Nukud oskavad nii mõndagi – näiteks mängida oma õdede, vanaemade, hobuste, jalgade, lelude, loomade ja isegi merega. Siinne valik näitab neid nende endi keskkonnas: mis neid inspireerib ja mis piirab. Nukud õpivad, julgevad tunda ja on löödud, kui nende unistused luhtuvad. Nad pole miniatuursed inimesed või peeglid, vaid elavad tegelased, kes on pärit  Eestist, Saksamaalt, Hiinast, Iraanist, Hispaaniast, Prantsusmaalt ja Kreekast. Nad on valmis võitlema nii kohalike kui ka globaalsete mureallikatega, mida pole kerge märgata, kuid on lihtne tunda. Olgu tulemus milline tahes, nende püüdlus on käegakatsutav ja vägagi aktuaalne.

Sulav süda

Režissöör: Benoît Chieux
Prantsusmaa
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:11
Prantsuse

Oma sõbraga šokolaadi “Sulav süda” jagamiseks peab Anna ületama liustikulise metsa. Selles metsas kummitab uus elanik, hirmuäratav habemega hiiglane. Kõik loomad, kes ta teele satuvad, kaovad. Muidugi viib muti marsruut temani… kuid leviaatanil on soojem süda, kui esmapilgul paistab.

Õde

Režissöör: Siqi Song
Hiina, USA
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:08
Hiina

Mees mäletab lapsepõlvest, et kasvas 1990ndate Hiinas üles koos tüütu õega. Milline oleks ta elu praegu, kui asjad oleks läinud teisiti?

Tühi ruum

Režissöör: Ülo Pikkov
Eesti
Aasta: 2016
Filmi kestus: 00:10
Inglise, Eesti

10-aastane tüdruk on igatsenud sünnipäevakingiks koera. Tema pettumus on suur, kui ta sai koera asemel endale hoopis isa, keda ta ei teadnud elavat. See päriselul põhinev film räägib loo väga kauaaegsest unistusest, mis hoidis meest elus palju aastaid ja mis saab teoks vaid nüüd, läbi selle filmi.

Surnud hobused

Režissöör: Marc Riba, Anna Solanas
Hispaania
Aasta: 2016
Filmi kestus: 00:06
Catalan; Valencian

Sõda on vaenanud inimesi ajaloo jooksul, kuid tänapäeval räägitakse sellest poliitika, strateegia, kaotatud või tagasivõidetud alade mõistes. Film pakub nägemuse sõjaajast läbi hämmeldunud lapse silmade.

Taolise lihtsameelsuse kaudu nähakse sõjas kummalisi rauast linde, hiiglaslikke mudaplahvatusi korraldavaid mune, puupulkadest hunnikut, mis oli kunagi küla, ja müstilisi surnud hobuseid. Kuid isegi süütu laps teab, kui surm on lähedal.

Hr. Hirv

Režissöör: Mojtaba Moosavi
Iraan
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:09

Mahajäetud metroojaamas, mis näeb välja nagu moodne Euroopa jaam, on inimlikkus kadunud...

Minu täistopitud vanaema

Režissöör: Effie Pappa
Suurbritannia
Aasta: 2014
Filmi kestus: 00:10
Inglise

Ajad on väikese Sofia jaoks rasked, kuna Kreeka majanduslangus võtab oma lõivu. Kuna tüdruku isa on töötu, sõltuvad nad ainult Ahne Pahura Vanaema pensionist. Meeleheitlikud ajad nõuavad meeleheitlikke meetmeid. Millistesse äärmustesse nad lähevad, kui vanaema enam pole?

P, november 24, 2019


17:15


Kino Artis, Saal 2, Tallinn

Seansi kood: 101604
Seansi kestus: 01:23

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

 

 

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival