fbpx

Programm

Shorts
Shorts Panoraam

Žanr

PÖFF: A-klassi kokkutulek

PÖFF: Homecoming
PÖFF: A-klassi kokkutulek

Sünopsis

Filmifestivalidel näidatakse sageli täispikki mängufilme režissööridelt, kes on varem festivalil üles astunud lühifilmidega. PÖFF ujub taaskord vastuvoolu ning tähelepanu keskmes on nende autorite lühifilmid, kelle täispikad teosed on juba Pimedate Ööde filmifestivalil linastunud.

See ei anna meile mitte üksnes võimalust au sees hoida Eestit varem külastanud filmitegijaid, vaid lubab osutada tähelepanu tõsiasjale, et lühifilme võib edasi teha ka siis, kui hakkama on saadud pikemate filmidega. Lühifilm on iseseisev žanr, mis lubab filmitegijatel rääkida lugusid, mis just selle meediumi väljendusvahenditega sobivad.

Siinses valikus toob Yorgos Lanthimos, kelle täispikki mängufilme on PÖFFil varem korduvalt näidatud, nende hulgas näiteks „Soosik” („The Favourite”) ja „Püha hirve tapmine” („The Killing Of A Sacred Deer”), meieni veidralt imelise „Nimici”. Peter Strickland, kelle varasemast loomingust on linastunud „Kangas” („In Fabric”) ja „Berberiani helistuudio” („Berberian Sound Studio”), esitleb erootilist filmi „GU04”. Sudhanshu Saria (2016. aasta PÖFFi žüriiliige), kelle „Arrrmastus“ („Loev”) oli 2015. aasta PÖFFi debüütfilmide võistlusprogrammis väga menukas, kujutab ebamääraselt häirivat maailma trilleris „Kop-kop-kop” („Knock, Knock, Knock”). Teemu Nikki, kelle film „Halastushukkaja” („The Euthanizer”) raputas publikut 2017. aastal, pakub Soome musta huumorit Cannes´i lühifilmide programmis osalenud linateosega „Kõik hinnas” („All Inclusive”). Valiku lõpetavad Alex Helfrecht ja Jörg Tittel, kes pärast 2016. aasta PÖFFil näidatud düstoopilist „Valget kuningat” („The White King”) pakuvad vaatamiseks veelgi naljakamat ja düstoopilisemat filmi „Njet”

(„NYET – A Brexit Farce”).

Nimic

Režissöör: Yorgos Lanthimos
Saksamaa, USA, Suurbritannia
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:12
Inglise

Professionaalsel tšellomängijal toimub metroos võõraga kokkupõrge, millel on tema elus ootamatuid ja kaugeleulatuvaid tagajärgi.

GUO4

Režissöör: Peter Strickland
Ungari
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:03

Kahe ujuja vastasseis riietusruumis lõpeb pisaratega. Koostöö Londonis asuvate muusikute GUO-ga.

Kop-kop-kop

Režissöör: Sudhanshu Saria
India
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:37
Inglise

60-aastane, keskendunud ja sihikindel – Dada on bengali mees, kes on rahul oma üksildase elurütmiga. Kui ta töötab 11 kuud Kolkata büroos, saab ta veeta igal aastal ühe õndsa kuu Darjeelingis. Sama hotellituba, sama kohvik, sama tindipott samal laual, kus ta veedab hommikuid täiuslikku ristsõna luues. Kuid too hommik on teistsugune. Pärast 22 aastat sama rutiini, leiab Dada endale võrdse vastase ühe noore Nepali poisi, ühe tätoveerija näol, kes märkab Dadat ristsõna kallal töötamas ja otsustab talle läheneda. Kes see poiss on? Sõber või vaenlane? Universum koputab Dada uksele ja ta peab otsustama, kas avada uks või mitte.

Kõik hinnas

Režissöör: Teemu Nikki
Soome
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:15
Soome

Kalervo on kogu elu tundnud jõuetust, suutmata vastupanu osutada seni, kuni Annukka - naine, kes teda armastab - annab Kalervole elumuutva kingituse. Nagu paljud režissöör Nikki tööd, saab ka seda filmi mitmeti tõlgendada, kuid selle filmi keskmes on jõud, armastus ja muutus. Kui saaksite parandada tehtud vead, siis kas see on koht, kus lõpetada?

NJET! - Brexit UK piirifarss

Režissöör: Alex Helfrecht, Jörg Tittel
Suurbritannia
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:12
Inglise

Boris ja Olga on reisinud hinnalise lastiga Venemaalt läbi terve Euroopa Doveri sadamasse. Kui piirivalvurid Steve ja Liz avastavad rohkem, kui nad arvasid, toimub ülekuulamine, mida juhib silmapaistev piirivalve juht pr Pike. Tema tugevad ja stabiilsed meetodid avastavad peidetud saladused, mis on sõna otseses mõttes protagonistide sisemuses.

R, november 22, 2019


21:15


Coca-Cola Plaza, Saal 8, Tallinn

Seansi kood: 080505
Seansi kestus: 01:39

K, november 27, 2019


21:15


Coca-Cola Plaza, Saal 4, Tallinn

Seansi kood: 130203
Seansi kestus: 01:19

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

 

 

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival