fbpx

Programm

PÖFF
Debüütfilmide võistlusprogramm

Žanr

draama, krimi, põnevik või thriller
Maailma esilinastus

Rüüstatud

Looted
Looted
Režissöör: Rene Pannevis
Riik: Suurbritannia
Aasta: 2019
Filmi kestus: 01:29
Filmi keel: Inglise
Produtsent: Jennifer Eriksson, Jessie Mangum
Stsenarist: Kefi Chadwick, Rene van Pannevis
Operaator: Aadel Nodeh-Farahani
Monteerija: Christian Sandino-Taylor
Muusika: Tony Coote
Osatäitjad: Charley Palmer Rothwell, Thomas Turgoose, Tom Fisher, Morgane Polanski, Anders Hayward
Tootja: BBC Films, Riverhouse, BFI Film Fund

Sünopsis

Rob sisustab oma päevi Inglismaa rannikulinnakeses koos oma kambaga autosid ärandades – see on põnev ja priiskav elu väljaspool seadusi. Kuid õhtul koju tulles ootab teda hoopis teistsugune maailm: raskelt haige isa seltsis peab Rob oma hedonistlikud huvid alla suruma ja väärikaks jääma. Pidevalt omaenda valede võrku takerduva Robi kaks poolust ähvardavad kokku põrkuda, kui oht jääda vahele salareidis, mida korraldatakse kohalikus sadamas – kohas, mis on tema isa jaoks erilise tähtsusega – muutub aina käegakatsutavamaks.

Rene Pannevise debüütfilmil on palju südika, sotsiaalse ja realistliku krimidraama tunnuseid, kuid samas mängib ta ka paljude žanri tavapäraste traditsioonidega. Troostituid linnamaju looritab hägune päikesepaiste Inglismaa mereäärse linnakese tuhmuvas hiilguses, ka kõige hullemat kõledust ergastavad lootuskiired, nooruslik innukus ja lubadus paremale tulevikule kõigile asjaosalistele.

Ehkki film sobib žanrilt krimitrilleriks, sest Pannevis on osav pingeid kruvima, vaatleb see samas oma tegelasi teatud hellusega ning otsib selgust moraalses mitmemõttelisuses.

Charley Palmer Rothwell särab peaosas haavatava Robina, talle sekundeerib võrratu osatäitmisega alahinnatud inglise näitleja Tom Fisher tema isana. Nende kahega liitub samavõrd lummav näitlejate seltskond, nende hulgas ka Thomas Turgoose, kes on ennekõike tuntud tänu koostööle Shane Meadowsiga, eeskätt filmis „This is England“.

Laurence Boyce

Režissöör

Rene Pannevis omandas bakalaureusekraadi filmiteaduses Utrechti ülikoolis 2007. Samal aastal astus ta Tischi ülikooli New Yorgis, kus õppis Oliver Stone’i käe all ja sai filmirežii magistrikraadi 2013. Seejärel kolis ta Londonisse, kus kirjutas ja lavastas oma esimese lühifilmi „Jacked“, mis esilinastus Berliini filmifestivalil 2016 ja pälvis arvukalt auhindu, sh parima lühifilmi auhind BIFAl. Tema käsikiri debüütfilmile „Rüüstatud“ valiti välja sadade teiste mikroeelarveliste filmiprojektide seast, mida finantseerivad Film London, BFI ja BBC Films.
Režissööri filmograafia: Looted (2019)
 • Rene Pannevis

  P, november 24, 2019


  21:00


  Kino Sõprus, Tallinn

  Seansi kood: 100904
  Subtiitrid: Inglise, Eesti
  Q&A külalised: Rene van Pannevis, Jennifer Eriksson, Jessie Mangum, Tim Atwood, Morgane Polanski, Charley Palmer Rothwell, Lara Serer, Tom Fisher
  Seansi kestus: 01:59
  Filmi keel: Inglise

  R, november 29, 2019


  20:15


  Elektriteater, Tartu

  Seansi kood: 151802
  Subtiitrid: Inglise, Eesti
  Seansi kestus: 01:29
  Filmi keel: Inglise

  P, detsember 1, 2019


  21:00


  Kino Artis, Saal 1, Tallinn

  Seansi kood: 171504
  Subtiitrid: Inglise, Eesti
  Seansi kestus: 01:29
  Filmi keel: Inglise

  JÄLGI MEID

  KONTAKT

  ESITLEJAD

  AMETLIKUD PARTNERID

  TÄNAME

   

   

  © 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival