fbpx

KULINAARNE VÖÖND

Iga pöffihunt tunneb karva läikimise seadust: söö kõht täis, joo kohvi. Ja mis peamine – vaata palju filme. Hundid tegid ka tänavu pakti Reval Caféga, kelle mõnusad pesad paiknevad kõigis strateegilistes kohtades, kinodele õige lähedal. Just nemad täidavad PÖFFi pere üüratu kollektiivse kõhukese – vabatahtlikest žüriiliikmeteni. See on hea, sest PÖFF tühja kõhtu ei salli. Kinopilet on ka tänavu väärt paber, hoia see kindlalt taskus! Sellega saad Reval Cafés turgutust kõigest ühe euro eest ning mõnusaid soodustusi kõigist PÖFFi A-listi kohtadest.

PÖFFi pileti või kaelakaardiga kogu toidumenüü -10%

Sama päeva PÖFF-i piletiga on tavaline kohv 1 euro

@reval_cafe

Kohvikute aadressid: Müürivahe 14; Pärnu mnt 27; J. Sütiste tee 19; Telliskivi 60a; Vene 1; Ranna tee 13b/c; Viru Keskus, Viru väljak 4; Postimaja, Narva mnt 1; Kumu, A. Weizenbergi 34 / Valge tn 1; Kopli 1; Rävala pst 3; Solarise keskus, Estonia pst 9; Sõjakooli 10; Karulaugu 13; Paldiski mnt 102

Ajakirja Säde peatoimetaja ja Reval Café püsiklient Kristi Pärn-Valdoja soovitab:

Miks ma armastan Reval Café’d? Sest seal on minu jaoks olemas kõik, mis ühest kohvikust nn kodukohviku teeb. Mõnus atmosfäär, hea toit, imeline asukoht kesklinnas ja mis peamine –supertoredad inimesed. Ausalt, kui ma olen olnud järjekordselt mõnel pikemal reisil ja peale väikest „vaheaega“ jälle kohvikusse astun, tervitatakse mind seal nagu kadunud sugulast! Reval Café’s on ütlemata tore nii töökohtumisi pidada kui ka sõpradega veiniklaasi taga lobiseda, hommikust süüa või lihtsalt kohvi juua ja läbi akna inimesi vaadata. Lisaks kõigele maitsevad nende hapusai guacamole ja lõhega ning toorjuustu-passionikook neetult hästi!

PÖFFi pileti või kaelakaardiga soodustus 10% põhimenüüst

Roseni 8, Rotermanni Kvartal
6271 266
info@chicago.ee 

Raadiosaatejuht ja teletoimetaja Kirsti Timmer soovitab:

Ma arvan, et võin end lugeda Chicago püsikliendiks. Olen käinud seal head toitu ja mõnusat muusikat nautimas juba ajast, kui see koht avati ehk siis üle 10 aasta. Chicago eelis minu jaoks on minu maitsele vastav menüü, seda nii söökide, snäkkide kui ka muusika osas. Nende vürtsikad kanatiivad ja vaieldamatult Tallinna parim kitsejuustusalat – te peate neid proovima! Satute sõltuvusse, ma luban! Mulle meeldib minna õhtul välja nii, et peab end ka sättima ja Chicago on täpselt selline koht. Õnneks! See on mulle oluline, mulle meeldivad ilusad inimesed, kes on selle õhtu nimel võtnud aega enda välimusele. Ja kui hea toidu kõrvale pakutakse ka parimat muusikat ning väga head teenindust – mida sa hing veel ihkad? Su õhtu on juba õnnestunud, ma luban.

PÖFFi pileti või kaelakaardiga soodustus 10% põhimenüüst

Rotermanni 2, Elevaatori maja
5333 7154
FB: flammkuchenbar
@flammkuchenbar

Muusik ja helilooja Leslie Laasner soovitab:

Flamm on nagu väike teistmoodi minireiv, kohas, mida enamik ei tea. Kui iga päev raadiost tulevat muusikat võrrelda söögiga, siis see on pizza. DJ keerutab otse-eetris Margheritat ja Mafiosot nii, et laup pärlendab. Flamm on aga prantsuse ja saksa juurtega DJ Elsassi nägemus samast asjast, mida ei kohta igal sammul. Maitse kõlab tuttavalt, aga on samas midagi täiesti muud. Kui sulle meeldivad huvitavad alternatiivid ja mitte massimaitse, siis Flamm ongi see koht. Öeldakse, et underground on avangard. Flammkuchen pole ideelt kunagi olnud restoranisöök ehk siis suure saali trance. Flamm on nagu overtalented bedroom-muusik, kes viskab sulle maitsekaid hitte otse koduahjust ja sa mõtled: kus kurat sa enne olid?

PÖFFi pileti või kaelakaardiga soodustus 10% põhimenüüst

Telliskivi 60a/8
5745 0922
FB: fotografiskatallinn
@fotografiskatallinn

Näitleja Evelin Võigemast soovitab:

Minu jaoks on oluline, et Fotografiska restorani peakokk Peeter Pihel on loonud kogu kontseptsiooni 0-kulu põhimõttel, mis tähendab, et toidus kasutatakse ära kõik, mis vähegi võimalik – lehest juureni ja ninast sabani. See omakorda paneb mõtlema, kui palju me tarbime ja kuidas tekkinud jäätmetega toime tuleme, nii restoranis, peres kui ka ühiskonnas laiemalt. See, et kogu menüü on erakordselt maitsev, on elementaarne, aga lisaboonusena pakutakse seal palju kulinaarseid üllatusi, mis avardab oluliselt silmaringi selles osas, mida kõike toitu valmistades ära kasutada saab. Ja juba mõnda aega jälgin restoranide taset selle järgi, kui hästi on valmistatud taimetoidud. Võrratu! Pärast sööki soovitan kindlasti külastada Fotografiska erinevaid näituseid. Eriti kui Stockholmi ja New Yorki nii tihti ei satu, siis on Tallinnas selline muuseum ikka eriline luksus.

Eripakkumine PÖFFi pileti või kaelakaardi omanikele- Pöff a´la tartar või soe kaheksajalasalat koos kihiseva joogiga 9 eurot.

Magustoit ja kohv omal valikul 6 eurot.

Kopli 3
5555 7374
FB:jahuresto
@jahuresto

Bravuuritar Anu Saagim soovitab:

Mina olen kutsunud oma intervjueeritavaid meelsasti hilisele hommikusöögile või lõunale Balti Jaama turu kõrval asuvasse õdusasse Jahu Restosse. Olin meeldivalt üllatunud, kui kuulsin, et jahu, mida seal toitude valmistamisel kasutatakse, on ökoloogiline, nagu ka muud toorained, mis on biodünaamilised ja orgaanilist päritolu.

Keele viisid alla puravikurisoto, praetud koha ja mahe pardirind, hõrkudest lisanditest rääkimata. Olen suur veinilemb ja veinid on Jahu Restos tõepoolest haruldased, sest eelistatud on just vulkaanilisel  pinnasel kasvanud viinamarjadest tehtud märjukesed. Lisaks meeldiv teenindus, hea atmosfäär ja rõõmsameelne restorani omanik Vadim – ning hallist sügispäevast saab justkui imeväel pidupäev.  

 

Eripakkumine PÖFFi pileti või kaelakaardi omanikele: veganipitsa 6 eurot, lihaga pitsa 8 eurot ja Chorizo-burger friikartulitega 9 eurot.

Värskelt röstitud ubadest kohv 1 euro.

Estonia pst 19/2
58102726
FB: Jahu Tänavagurmee
#jahutanavagurmee

Tõlk ja toimetaja Reili Brandt soovitab:

Jahu Tänavagurmee on minu jaoks armastus esimesest silmapilgust ja esimesest suutäiest. See ideaalse kesklinna asukohaga kohvik on mu kindel valik, kui tahan kogu perega tõeliselt head pitsat nautida või sõpradega enne kinoõhtut maitsvat burgerit süüa. Suviselt soojade ilmadega saan istuda hubasel väliterrassil ja unistada, et söön oma lemmikut, trühvlikattega pizza bianca‘t hoopis Itaalias. Maitse on just nii õige ja hea, tõeline maitseelamus garanteeritud. Aga kui Eesti ilm jälle jahedaks läheb, siis on trendika kujundusega kohvikus piisavalt ruumi, et kõik hea ja kvaliteetse tänavatoidu austajad oma leti äärde ära mahutada. Seal võib kas või sünnipäeva pidada, Prosecco on alati külm ja friikartulid linna parimad!

Keele viisid alla puravikurisoto, praetud koha ja mahe pardirind, hõrkudest lisanditest rääkimata. Olen suur veinilemb ja veinid on Jahu Restos tõepoolest haruldased, sest eelistatud on just vulkaanilisel  pinnasel kasvanud viinamarjadest tehtud märjukesed. Lisaks meeldiv teenindus, hea atmosfäär ja rõõmsameelne restorani omanik Vadim – ning hallist sügispäevast saab justkui imeväel pidupäev.  

 

PÖFFi pileti või kaelakaardiga soodustus 10% põhimenüüst

Uus 31
611 9026
FB:LeibResto
@LeibResto

Vabakutseline Silver Pukk soovitab:

Leib on erakordne ja oma nagu väga hea sõber.  Kokkusaamine on alati oodatud ja nauditav ning tekitab mõnusa tunde pikaks ajaks. Vastuvõtt on seal soe ja külaliste eest hoolitsetakse hästi. Leib pakub ehedaid ja ausaid maitseid, nende köök on tasemel ja veinikaartki parim Eestis. See on koht, kuhu tahaks minna ikka ja veel ning iga käik on eriline.

PÖFFi pileti või kaelakaardiga soodustus 10% põhimenüüst

Viru väljak 3
622 2990
FB: Restoran Monaco

Muusik ja festivali JuuJääb korraldaja Villu Veski soovitab:

Nordic Hotel Forumist on aastate jooksul kujunenud välja minu teine kodu. Nii saan öelda, et siinsed restorani meisterkokad tõesti valdavad kokakunsti. Ja ei ole sugugi märkamatuks jäänud, et PÖFFi toimumise ajal süüakse siin peamiselt böffi!

PÖFFi pileti või kaelakaardiga soodustus 10% põhimenüüst

Uus 25
5332 9944
FB: barnaganaga
@barnaganaga

Helene Vetik, disainer, sisulooja, blogija, Aasta Disainer 2017 soovitab:

Minu jaoks on Naganaga üks legemaid lõunatamiskohti Tallinnas – Tallinna vanalinna on jäänud nii vähe neid lokaale, mis pole mõeldud turistilõksudeks, Nagas aga tekib mõnus tunne, et vanalinn kuulub ikkagi rahvale. Lõunapausidel söön tavaliselt päevapakkumisi, milleks võivad olla näiteks kukeseened või muu hooajaline kraam, teinekord haaran aga hoopis kohaliku guilty pleasure ’i,  kausitäie krõbedaid venivaid juustuseid Raini juustupalle. Miks on juustupallid just Raini nimelised? Aga sellepärast, et Nagas mõtlevad roogasid välja päris inimesed ja megahead juustupallid mõtles välja Rain!

PÖFFi pileti või kaelakaardiga soodustus 10% põhimenüüst

Vana Turg 1
627 9020
FB: OldeHansa
@olde_hansa

Dirigent Kadri Tali soovitab:

Tallinnas juba 22 aastat koguneva Põhjamaade Sümfooniaorkestri rahvusvahelistel muusikutel on kirjutamata reegel: uued muusikud kutsutakse esimese proovi õhtul Olde Hansa restorani. Sellest on saanud traditsioon, mida on võimatu lõhkuda, traditsioon, mis ühendab. Õhtusöök Olde Hansas koos sõpradega lavalaudadelt annab eestlastest, meie ajaloost, külalislahkusest, maitsvast toidust ja Tallinnast parema ettekujutuse kui tuhat sõna.

PÖFFi pileti või kaelakaardiga soodustus 10% põhimenüüst

Peetri 5
5666 2800
FB:pohjalataproom
@pohjalabeer

Muusikaajakirjanik ja – kriitik Siim Nestor soovitab:

Peamine põhjus, miks mulle meeldib Põhjala Tap Roomis istuda, on see, et ma ei tunne end seal vähimalgi määral ahistatuna. Kogu hoones on meeldiv ja vaba õhkkond, ruumid on igas suunas avarad, ülejäänud kliendid peale vaadates nagu sõbrad.

Sisulisemaks minnes, on see õllerestoran Texas BBQ menüüga, mis on mistahes otsast lähenedes – olgu see grillahjus mõnulenud siga, veis või kana – väga toitev, maitseküllane ja meeldejääv. Ampsude täiustamiseks mõeldud grillkastmed on valminud sealsamas köögis, nagu ka lisaks tellitavad marineeritud kurgid, kimchi, vorstid, oad, saiakuklid ja friikartulid.

Kui isutab rohkem kui üht BBQ-liha maitsta, saab tellida eri lihadega kombotaldriku. Sama kehtib õllekraanide rea ees – see rida on Eesti pikim, 24 käsitööõlut vaatidest – otsustamisega kimpu jäädes: võid kostitada end degustatsioonivalikuga. Restorani pidava maailma saja parima õllepruulikoja hulka valitud Põhjala on astunud jäätisetootjate sekka. Ainult Tap Roomis saab end jahutada Põhjala enda segatud külma maiusega, kui te just puuvilja krõbediku, banaani- või šokolaadi-linnasekoogiga punkti panna ei taha. Mulle endale istub magustoiduna kõige paremini restorani enda valmistatud beef jerky – pehme, suitsune, magus ja soolane korraga. Tahaks, et selle maitse jääks mu vuntsidesse pidama igaveseks.    

R14

PÖFFi pileti või kaelakaardiga soodustus 10% põhimenüüst (v.a. lõunamenüü pakkumised)

Rotermanni 14
58558120
FB: R14 resto

Peasommeljee Rein Kasela soovitab:

R14 Veinirestoran on koht, kus peakoka ja sommeljee koostöös sünnivad harmoonilised maitsed, mida külastajad saavad ikka ja jälle nautima tulla. R14 restorani ja Rein Kasela Veinitoa tihedas koostöös saavad siin kliendid professionaalset nõu nii eksklusiivsete jookide kaasaostmiseks kui ka kohapeal nautimiseks. Maitseelamuste ja õhtuste olemiste kõrval on R14 restoranis võimalus ka osaleda veinikoolitustel ja arendavatel degustatsioonidel. Kesklinna tuiksoonel asuv veinirestoran lubab nautida rahakotist ja eelistustest sõltuvalt erinevaid veinijooke ja nendega alati harmoneeruvaid toiduelamusi.

PÖFFi pileti või kaelakaardiga tasuta klaas valget või punast veini pearoa kõrvale

Vase 14 / Faehlmanni15
518 8510
FB: Saltrestoran
@saltrestoran

IT Ettevõtja Risto Kõresoo soovitab:

Salt on olnud avatud juba mõnda aega, sama kaua olen jalutanud sealt mööda ja mõelnud, miks see väike koht alati rahvast täis on…

Nüüd ma tean. Kas talvel või suvel, astud sisse ja satud otse kui teise maailma. Väike, pisut organiseerimata, tulvil parimaid toiduaroome. Oled sattunud justkui kilomeetreid lõuna poole mõnda Vahemere restorani kööki, kus sind võetakse vastu nagu kauaoodatud külalist, laotakse laud looka parimate paladega, mida võid kenasti sõbraga jagada, ja lisaks saad tõelise maitserännaku läbi maailma parimate paikade.

Kui lõpuks rahuldatuna ja positiivseid emotsioone tulvil välja vaarud, mõtled veel tükk aega sellele maitserännakule, mis sulle just osaks sai…

Soovitan väga!

PÖFFi pileti või kaelakaardiga soodustus 10% põhimenüüst

Solaris keskus 2 korrus / Solaris keskuse 0-korrus
Balti Jaama Turg / T1 Mall of Tallinn /Tartu Kaubamaja/ Tripla Helsinki
FB:tokumaruramen
@tokumaruramen

Laulja Maarja-Liis Ilus soovitab:

Aastaid tagasi külastasin Jaapanit üsna tihedalt ja sealne köök sai kiirelt mu lemmikuks. Tokumaru on pea ainus koht Tallinnas, kus saan neid suurepäraseid maitseid taas nautida. 

Kõige sagedamini külastan Solarise Tokumaru, kus minu vaieldamatuks lemmikuks on katsu-karri kanaga. On suur rõõm, et Tokumaru kõrge kvaliteet on ajas püsinud.

PÖFFi pileti või kaelakaardiga salati, pasta või pitsa kõrvale pokaal veini või Cappy mahl 1 euro.

Hobujaama 10
Solaris Keskus, Estonia pst 9
628 5999
FB:Vapiano
@vapianoestonia

Saatejuht Jaanus Koort soovitab:

Minu jaoks on Vapiano koht, kus on väga mõnus lõunatamas ja õhtustamas käia ja seda nii üksi kui kaaslas(t)ega. Kuna tegutsen igapäevaselt peamiselt Tallinna kesklinnas, siis satun kõige tihedamini just Solarise Vapianosse, kuid loomulikult pole mulle võõrad ka teised Tallinnas olevad Vapiano restoranid. Minu lemmikuteks on kindlasti pastad. Kuna Vapiano pakub enam kui kümmet eri pastasorti, siis pole veel juhtunud, et mul Vapiano pastadest isu täis oleks saanud: alati on, mille vahel valida ja mida nautida. Lisaks pastadele olen ma ka pitsade austaja ning needki on Vapianos ülimaitsvad.

Lisaks heale söögile ja joogile meeldib mulle Solarise Vapiano asukoht. Istuda teisel korrusel akna ääres ja nautida mõnusat kõhutäit, samal ajal vaadates kesklinna sigimist ja sagimist – see aitab korraks aja maha võtta ja mõtteid koondada.

PÖFF TARTUS

PÖFFi piletiga soodustus 15% ja kaelakaardiga 20% kogu menüüst (välja arvatud lõunamenüü ja eripakkumised)

Lutsu 3, Tartu
5811 9597
FB: kohvikrestoJOP

Toidufotograaf ja -blogija Katrin Metsaots soovitab:

Igal linnal on oma, meil on JOP – see pisut teistsugune, pisut omamoodi. Tänapäeva inimene otsibki midagi teistsugust, mis pakub meelierutavaid elamusi ja naudinguid. Nii minagi.

Parim röstitud peet ja kitsejuust! Jah, nad panid mind kitsejuustu armastama. Aitäh, JOP!

JOP-is kohtuvad kunst ja disain, tänapäev ja ajalugu, omavahel kombineeritud toit ja jook – tõeliselt inspireeriv. Kui sul veab, jõuad ka veel nende peedi-kitsejuustu kombot maitsma.  Parim! Garanteerin.

PÖFFi sama päeva piletiga joogid baaris -10% 

Rüütli 7
529 7567
FB:KampusTartu
@KampusTartu

DJ-duo HOL soovitab:

Kampus on meie number üks! Me ei tea vist teist sellist kohta, kus oleks absoluutselt igal ajal mõnus olla. Sealne miljöö sobib ideaalselt nii päevaseks business lunch’iks kui ka õhtuseks hängimiskohaks.

Meiesugused otsustusvõimetud võivad seal muidugi parajalt hulluks minna, sest seal on lausa 3 erinevat kööki – KAUSS, Uulits ja peakoka nurk… ning loomulikult isutab ju alati korraga kõige järele! Meie süda kuulub igatahes Kataifi krevettide ja soolakaramelli ja peekoniga burgerile! Eriline kiitus ka Kampuse kokteilidele, mida saab seal nautida hiliste õhtutundideni. Julgeme väita, et Tartus ei saa kusagil paremaid!isutab ju alati korraga kõige järele! Meie süda kuulub igatahes Kataifi krevettide ja soolakaramelli ja peekoniga burgerile! Eriline kiitus ka Kampuse kokteilidele, mida saab seal nautida hiliste õhtutundideni. Julgeme väita, et Tartus ei saa kusagil paremaid!

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

 

 

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival