fbpx

Külalised: Liu Shu, director; Zhao Xuan, Main actor; Yan Wensi, Main actress; Isabelle Glachant, Producer; Daniele Palau, Production team; Denis Vaslin, Co-Producer

MAAILMA ESILINASTUS

Kadunud lootose õis

Lost Lotus

Põhivõistlusprogramm

Hongkong, Holland
2019, 82 min
Rež: Liu Shu, Liu Shu
Prod: Mau Hat, Liu Shu
Sts: Liu Shu
Op: Zheng Yi
Mont: Patrick Minks
Os: Yan Wensi, Zhao Xuan
Tootja: Cs Production, Volya Films
Maailma Müük: Asian Shadows
Keel: mandarini

Sünopsis

Pärast kriitikute poolt soojalt vastu võetud debüütfilmi toob Liu Shu vaatajate ette võimsa linateose, mis on ühtaegu põnev ja mõtlema panev. Mõtisklus religioossetel teemadel ja nende mõjul sotsiaalsele käitumisele rullub filmis lahti värvika reportaažina, kujutledes teravalt ühe naise võitlust meeste maailmas, kus valitsevad allasurutud manipulatsioonid ja varjatud korruptsioon.
Wu Yu, hiljuti abiellunud noor kooliõpetaja (keda kehastab võluvalt Kanada-Hiina päritolu noor naisnäitleja Yan Wensi) elab oma vaikses argirutiinis, kuni tema ema, tulihingeline budist, ühel päeval ootamatult autoavariis hukkub. Tragöödia ja šokk vallandavad meeleheitlikud otsingud kahel paralleelsel rindel: hingerahu otsimine valu leevenduseks, mida Yu leiab budistlikes põhimõtetes, ja süüdlase otsimine, mis sunnib naist sumpama sogases vees, kahtlema politsei pädevuses ja puutuma kokku rikaste võimuga. Sündmused arenevad ootamatu lõpplahenduseni.
Ainulaadne film, mis puudutab tundlikku teemat julgel ja originaalsel moel.

Giovanna Fulvi

Režissöör

LIU Shu on lõpetanud ülikooli kunstide alal. Alustas karjääri ajakirjanikuna Hiina telejaamades ja tööd filminduses 2005. Vabakutselise ajakirjaniku ja filmitegijana töötas mitmetes ülikoolides, sh Pekingi Ullensi Kaasaegse Kunsti keskuses. Oma esimese täispika filmini „Lotus“ jõudis 2012, see esilinastus Veneetsia filmifestivali kriitikute nädalal. Esimese filmi järg „Kadunud lootoseõis“ on tema teine täispikk mängufilm.

Filmograafia: Lotus (2012), Lost Lotus (2019)

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

 

 

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival