fbpx

Külalised: Tom Sullivan, director; Cúán Mac Conghail; Dara Devaney, actor; Dónal Ó Healaí, actor

MAAILMA ESILINASTUS

Koletis

Monster
Arracht

Põhivõistlusprogramm

Iirimaa
2019, 90 min
Rež: Tom Sullivan
Prod: Cúán Mac Conghail
Sts: Tom Sullivan
Op: Kate McCullough
Mont: Mary Crumlish
Os: Dónall Ó Héalai,Saise Ní Chuinn,Dara Devaney
Tootja: Macalla Teoranta
Keel: iiri

Sünopsis

Tom Sullivan on staažikas näitleja, kes alustas režissööriteed 2010. aastal ja on tänaseks noppinud mitmeid auhindu ja nominatsioone eri festivalidelt. Tema film „Koletis“ on sügav ja karge mõtisklus inimloomuse pahupoolest. Iiri lugu oma tuntud headuses.
Tegevus toimub Iirimaal Connemaras aastal 1845. Talupoeg ja kalur Colman (paeluv Dónall Ó Héalai) hoolitseb oma pere ja maatüki eest, hoides maaomanikuga häid suhteid. Ta on aateline ja aus mees, kes oma sõnast kunagi ei tagane. Aga kui mõisnik taas makse tõstab, samal ajal kui kartulisaak rikneb ja näljahäda aina suureneb, läheb Colman härra jutule, lootes leida olukorrale õiglase lahenduse. Kohtumine lõpeb aga vägivaldselt ja Colmanist saab tagaotsitav kuritegude eest, mida ta ei sooritanud.Ta peab võitlema nii nälja ja meeleheite kui ka laastava süütundega elude eest, mida tal päästa ei õnnestunud.
Režissöör Tom Sullivan loob lummava Iirimaa looduse taustal suurepäraselt kriipiva õhustiku, mis jääb kummitama ka peale lõputiitreid. Meisterlike näitlejatööde ja lüürilise muusikaga inimlik draama näitab oma tegelasi tabavalt nii looduse kui ka loomalike instinktide meelevallas. Kas inimene, kes on kõik kaotanud, leiab veel tee tagasi iseenda ja uue elu juurde?
Liisi Rohumäe

Režissöör

Tom Sullivan õppis Galway kolledžis maateadust. Pärast kooli lõpetamist 1995 alustas näitlemisega filmis ja televisioonis. 2010 alustas lühifilmide lavastamise ja kirjutamisega. Esimene lühifilm “Asal” (2011) esilinastus Galway filmifestivalil ja tõi talle auhinna (Tiernan McBride Award) parima lühidraama kategoorias. Teda on nomineeritud Iiri Stsenaristide Gildi poolt lühifilmi “Mechanic” (2013) eest. Tema viimane lühifilm “Personal Development” (2015), mida finantseeris Irish Film Board, esilinastus Tribeca filmifestivalil. “Koletis” on Sullivani esimene täispikk lavastajatöö.

Filmograafia: Arracht (Monster, 2019)

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

 

 

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival