fbpx

Külalised: Dimitris Bavellas, Director; George Boussounis, composer; Lina Yannopoulou, Producer

MAAILMA ESILINASTUS

Laura Durandi veider tagaajamine

In the Strange Pursuit of Laura Durand

Põhivõistlusprogramm

Kreeka
2019, 99 min
Rež: Dimitris Bavellas
Prod: Gina Petropoulou, Lina Yannopoulou, Giorgos Zervas, Dimitris Bavellas
Sts: Dimitris Bavellas, Katerina Kleitsioti
Op: Ramon Malapetsas
Muusika: George Boussounis
Mont: Giorgos Georgopoulos
Os: Makis Papadimitriou, Mihalis Sarantis, Anna Kalaitzidou, Danis Katranidis, Yvonni Maltezou
Tootja: Vox Productions
Keel: kreeka/Greek

Sünopsis

Kreeka stsenarist ja režissöör Dimitris Bavellas on filmifestivalide ringkondades tuntud tänu oma auhinnatud lühifilmidele. 2013. aastal esilinastus Sarajevo IFF-il tema debüütmängufilm „Runaway Day“, „Laura Durandi veider tagaajamine“ on tema teine mängufilm.
Antonis (Makis Papadimitriou) ja Christos (Michalis Sarantis) on kaks sõpra, kes elavad Ateenas väikeses korteris. Ümbritsevast eraldunud mehed üritavad muusikutena kuidagi ots otsaga kokku tulla. Neid ühendab vaimustus Laura Durandi, 90ndate pornostaari vastu, kellest pole aastaid midagi kuulda olnud. Kui mehed saavad oma iidolilt peaaegu metafüüsilise sõnumi, otsustavad nad võtta ette ringreisi Kreekas, et Laura leida. Kahjuks peavad nad aga peagi tõdema, et miski pole nii, nagu võiks oodata.
Bavellas on loonud mängulise ja hoogsa sõprade road trip’i, kus põimuvad mõistatused ja lõbusad juhtumised. Meeste omavaheline suhe tekitab dünaamilise duo, mis kajab kokku filmi rütmi ja kultuslikkusega. Austusavaldusena eri filmivormidele, ent kaotamata satiirilise komöödia elemente, pakub film, mille läbivaks teemaks on muusika, nauditava kogemuse.
Vassilis Economou

Režissöör

Dimitris Bavellas on õppinud filmirežiid Kreekas Stavrakose filmikoolis Ateenas ja Inglismaal Northerni filmikoolis Leedsis. Ta on lavastanud mitu lühifilme, reklaamfilme ja muusikavideosid. Tema esimene täispikk film "Runaway Day" esilinastus Sarajevo filmifestivali ametlikus võistlusprogrammis ja pärast seda Viinis, Edinburghis ja veel mitmel pool üle kogu maailma. "Laura Durandi veider tagaajamine" on tema teine täispikk filmilavastus.

Filmograafia: Runaway Day (2013),In the Strange Pursuit of Laura Durand (2019)

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

 

 

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival