fbpx

Külalised: Hector Valdez, Director; Barbara de Lema Carmona, Public Relations

MAAILMA ESILINASTUS

Malpaso

Malpaso

Põhivõistlusprogramm

Dominikaani Vabariik
2019, 90 min
Rež: Héctor M. Valdez
Prod: José R. Alamá
Sts: David Maler, Héctor M. Valdez, José R. Alamá, José Pastor, Ángel de la Cruz
Op: Juan Carlos Gómez
Muusika: Pascal Gaigne
Mont: Rocío Gattinoni, Gilberto Amado
Os: Luis Bryan Mesa, Ariel Díaz, Vicente Santos, Wigberto Dechamps, Peter Jean Baptiste
Tootja: Bou Group
Keel: hispaania

Sünopsis

Héctor M. Valdez pöördus pärast ülikooliõpinguid Montrealis tagasi oma kodumaale Dominikaani Vabariiki ja alustas filmitegijana. Koos produtsent José Ramón Alamága on nad asutanud ühise tootmisfirma Bou Group, mis on praeguseks saamas tuult tiibadesse. Loodetavasti tõuseb lendu ka Héctori uus mängufilm, mida ta on kaua endas kandnud.
Malpaso on väike linnake Haiiti ja Dominikaani piiril. Linnast väljas elavad kaksikud poisid, keda kasvatab vanaisa. Üks vendadest, Braulio käib koos vanaisaga turul sütt müümas. Teine vend, Candido on koduhoidja. Teda hoitakse kõrvalistest pilkudest eemal tema ebahariliku välimuse tõttu – ta on sündinud albiino. Pärast vanaisa surma muutub vendade elu täielikult. Ellu jäämiseks on nad sunnitud kolima linna, kuid seal valitsevad hoopis teised, karmid mängureeglid. Braulio peab kuidagi oma venda kaitsma ja seepärast püüab ta kohaneda reaalsusega. Seevastu Candido on olnud lapsest saati unistaja. Ta unistab, et kadunud isa tuleb ikkagi nende juurde tagasi ja kõik saab korda.
Kahe riigi suhted pole alati pilvitud. Piirialadel võimendub see veelgi, kus põrkuvad erinevad kultuurid. Filmi autor on osanud karmil ja samaaegselt poeetilisel viisil, amatöörnäitlejate abiga, anda edasi ehedat atmosfääri reaalsusest ja inimese võimest unistada. Tegemist on lõppkokkuvõttes helge ja südamliku draamaga.
Mihkel Möölman

Režissöör

Héctor M. Valdez (snd 1989) alustas lühifilmide lavastamisega juba teismeeas, ning huvi filmide vastu viis teda õpingutele McGilli ülikooli. 2015 lavastas ta oma esimese täispika dokumentaalfilmi "República del Color", film mis lahkab Kariibi mere rahvaste identiteeti ja Dominikaani rahva rikast kultuuri. Tema järgmine film "Melocotones" esilinastus Montreali filmifestivalil 2017. Valdezi kolmas täispikk film "Malpaso" on seni tema karjääri isiklikum, kujutades läbi noorte kangelaste Haiiti-Dominikaani piiri ala elu-olu.

Filmograafia: República del Color (2015),Melocotones (2017),Malpaso (2019)


JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

 

 

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival