fbpx

  Külalised: Gerard Johnson, director; Matt Wilkinson, Producer; Richard Wylie, Producer; Cavan Clerkin, Actor; Craig Fairbass, Actor

  RAHVUSVAHELINE ESILINASTUS

  Musklimehed

  Muscle

  Põhivõistlusprogramm

  Suurbritannia
  2019, 109 min
  Rež: Gerard Johnson, Gerard Johnson
  Prod: Matthew James Wilkinson, Ed Barratt, Richard Wylie, Eric Tavitian, Fred Fiore
  Sts: Gerard Johnson
  Op: Stuart Bentley
  Muusika: The The
  Mont: Ian Davies
  Os: Cavan Clerkin, Craig Fairbrass, Polly Maberly, Lorraine Burroughs, Mark Stobbart
  Tootja: Stigma Films
  Maailma müük: WestEnd Films
  Keel: inglise

  Sünopsis

  „Musklimehed“ on pingeline ja testosteroonitaset tõstev triller, mis jälgib kõnekeskuses töötava ebakindla ja kohmetu Simoni elu. Mehe argipäev on tüütult üksluine, nii hakkab ta rutiinist pääsemiseks käima odavas spordisaalis, kus kohtub Terryga, hirmuäratava tegelasega, kes pakub talle oma teenuseid personaaltreenerina. Koos Simoni välimusega hakkab muutuma ka tema elu ja tundub, et Terry abil õnnestub tal viimaks oma eesmärkideni jõuda. Kui aga Terry hakkab end jõuliselt suruma ka Simoni elu muudesse aspektidesse, kerkivad pinnale uued ja ohtlikud tunded.
  Kuna nn „mürgine mehelikkus“ on hetkel kuum teema, võib Gerard Johnsoni filmi pidada hea ajastusega tööks, mis uurib meeste psüühika tumedamaid soppe. Tänu põnevatele psühholoogilistele aspektidele joonistub kokku bravuurikas ja põnev linateos, mille režissöör hoiab publikut pinevil, kui sündmused hakkavad kontrolli alt väljuma.
  Filmile tuleb kasuks vapustav mustvalge operaatoritöö (Stuart Bentley), mis ülistab meesterahva keha ja tema täiuseiha, luues samas läbitungiva, higist tilkuva ja süngete alatoonidega pingelise atmosfääri.
  Ka näitlejatööd sobivad ülejäänud tervikuga täiuslikult: Cavan Clerkin Simonina on leidnud ideaalse tasakaalu välise kohmetuse ja sisemise raevu vahel, samas kui Craig Fairbrass, kes on Suurbritannias kehastanud enamjaolt „karme kutte“, loob oma karakteriga pelutavalt intensiivse ja keerulise tegelase.
  NB! Filmis esineb mitmel korral eredaid valgussähvatusi.
  Laurence Boyce

  Režissöör

  Pärast töötamist reklaamiäris alustas Gerard Johnson tööd filminduses, mille tulemusel valmis 2001.a film „Lone Man“. 2005 valmis uus lühifilm „Tony“, mille alusel linastus neli aastat hiljem samanimeline täispikk mängufilm ja millest saiundergroundkultushitt, mida näidati paljudel filmifestivalidel üle kogu maailma. Tema järgmine täispikk film „Hyena“ oli samuti menukas festivalifilm ja seda levitati ka globaalselt kogu maailmas.Thriller„Musklimehed“ on režissööri kolmas täispikk film.

  Filmograafia: Tony (2009), Hyena (2014), Muscle (2019)

  JÄLGI MEID

  KONTAKT

  ESITLEJAD

  AMETLIKUD PARTNERID

  TÄNAME

   

   

  © 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival