fbpx

Külalised: Christoph Gampl, Director; Uwe Kamitz, Producer; Khodr Kida Ramadan, Actor; Blerim Destani, Actor; James Biberi, Actor; Grit Arndt, Press Officer

MAAILMA ESILINASTUS

Pime palgamõrvar

Man from Beirut

Põhivõistlusprogramm

Saksamaa
2019, 82 min
Rež: Christoph Gampl
Prod: Christoph Gampl, Kida Khodr Ramadan, Harry Flöter, Jörg Siepmann
Sts: Boris Naujoks, Christoph Gampl

Op: Eeva Fleig
Muusika: Greatest Kidz
Mont: Marek Weinhold, Markus Cm Schmidt, Christoph Gampl
Os: Kida Khodr Ramadan, Blerim Destani, Susanne Wuest, James Biberi, Dunya Ramadan
Tootja: chapplingo films int., 2Pilots Filmproduction, Kida Films
Keel: saksa, inglise, araabia, albaania / German, English, Arabian, Albanian

Sünopsis

Otse pimedusest – see lause peab paika nii filmi süžee kui ka produktsiooni puhul. Karmikooreline triller, mille keeruliste pööretega tegevus toimub Berliinis, jälgib pimeda palgamõrvari Momo elu, kes üritab oma emotsioonidega toime tulla pärast viimast „koristustööd“. Nimelt kohtub Momo valel ajal ja vales kohas noore neiuga, kuid ei suuda seekord päästikule vajutada ja avastab end peagi hoopis põgeniku rollist. Et Berliini allilma käest eluga pääseda, peab mõrtsukas pöörduma terve hulga endiste sõprade ja ka uute vaenlaste vastu.
„Pimeda palgamõrvari“ tootmist võib pidada Saksamaa filminduses erandlikuks: sellel polnud riiklikku rahastust, kuid režissöör Christoph Gampl ja tema kaaslased suutsid kiirelt toota linateose, mis saab uhkustada mitmete Saksa kino suurkujude ja räppstaar Veyseli osalusega.
Kida Khodr Ramadan (hiljuti pälvis rahvusvahelise kuulsuse Saksa hittsarja „4 Blocks“ keskmes) mängib pimedat murtud südamega mõrtsukat, kelle sugulussuhted laienevad ka väljapoole ekraani: tema tütar Dunja Ramadan teeb selles mustvalges Berliini noir’is oma ekraanidebüüdi.
Christoph Gröner

Režissöör

Christoph Gampl (snd 1969) on õppinud filmilavastamist Babelsbergi filmiülikoolis. Ta kirjutas lühilugusid ajakirja Hustler Saksamaa väljaandele ning töötas öösiti vabakutselisena kurikuulsas Berliini Big Sexylandis, samuti nõudepesijana ööelu keskuseks kujunenud restoranis Tres Kilos. Pärast debüütlavastust „The Antman“ (2002) on Gampl töötanud filmi- ja reklaamitööstuses juba üle 15. aasta. Tema produtseeritud on ka 2017. a PÖFFi võistlusprogrammis osalenud film „Mõte ekstaasist“. Tänavu valminud „Pime palgamõrvar“ tähistab tema kolmandat täispikka filmilavastust, mis lavastaja enda sõnul on olnud tema südameprojekt.

Filmograafia: Burning Man 2020 (doc, 1998), The Antman (2002),
Freedom2speak v2.0 (doc, 2004, co-dir), Man from Beirut (2019)

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

 

 

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival